Povolební

Děkuji moc za všechny hlasy pro Svobodné, díky za preferenční hlasy. Díky moc i těm, kdo nás zvažovali, ale pak zvolili jinak, přesto však ve Vašich srdcích jsme.

Největší tma je před svítáním.

Výsledek voleb je jaký je. Nechci nikam emigrovat. Nemyslím si, že žiju ve špatném národě a že všichni kolem mě jsou fandové násilí vůči menšinám, či estébáckých praktik. Dokonce si ani nemyslím, že voliče je třeba “vyměnit”.

A ke Svobodným?

Svobodní neuspěli a neuspěli zásadně. Volit je letos bylo obzvlášť odvážné / obtížné. Jednak kvůli chybám (či zmarněným příležitostem), které jsme provedli v letech 2014-2017 a jednak kvůli tomu, že efekt sněhové koule / černého nového koně voleb jednoznačně padl na Piráty a SPD.

Teď budou muset Svobodní udělat změnu. V březnu sice byl marketingový restart, ale to nestačí.

1) Chce to ujasnění směru (liberální, nebo konzervativní) – kočkopsa už nenene. Po tom rychlém rozhodnutí naopak polevit v našem dogmatismu. Nejde ani tak o ústup z názorů – to moc nejde. Jde o větší respekt pro názory ostatních a pochopit, že holt všechno hned a najednou změnit nejde.

2) Bude to chtít aktivně hledat spojence. Na komunální a krajské úrovni máme s čím a kde, být užiteční.

3) Dovnitř – chce to provést některé změny ve stanovách i programu.

Jsme malá strana, ale reprezentujeme zásadní myšlenku – Víru v to že ekonomicky i občansky svobodná společnost je to nejlepší místo k životu dlouhodobě a pro všechny

Jenže místo této “víry” potřebujeme “idealismus v praxi” a pomoct s něčím skutečným, uchopitelným a pochopitelným.

Méně dogmat, více práce! (to ať je naše agitace)

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

five × one =