Příspěvky

Povolební

Děkuji moc za všechny hlasy pro Svobodné, díky za preferenční hlasy. Díky moc i těm, kdo nás zvažovali, ale pak zvolili jinak, přesto však ve Vašich srdcích jsme.

Největší tma je před svítáním.

Výsledek voleb je jaký je. Nechci nikam emigrovat. Nemyslím si, že žiju ve špatném národě a že všichni kolem mě jsou fandové násilí vůči menšinám, či estébáckých praktik. Dokonce si ani nemyslím, že voliče je třeba “vyměnit”.

A ke Svobodným?

Svobodní neuspěli a neuspěli zásadně. Volit je letos bylo obzvlášť odvážné / obtížné. Jednak kvůli chybám (či zmarněným příležitostem), které jsme provedli v letech 2014-2017 a jednak kvůli tomu, že efekt sněhové koule / černého nového koně voleb jednoznačně padl na Piráty a SPD.

Teď budou muset Svobodní udělat změnu. V březnu sice byl marketingový restart, ale to nestačí.

1) Chce to ujasnění směru (liberální, nebo konzervativní) – kočkopsa už nenene. Po tom rychlém rozhodnutí naopak polevit v našem dogmatismu. Nejde ani tak o ústup z názorů – to moc nejde. Jde o větší respekt pro názory ostatních a pochopit, že holt všechno hned a najednou změnit nejde.

2) Bude to chtít aktivně hledat spojence. Na komunální a krajské úrovni máme s čím a kde, být užiteční.

3) Dovnitř – chce to provést některé změny ve stanovách i programu.

Jsme malá strana, ale reprezentujeme zásadní myšlenku – Víru v to že ekonomicky i občansky svobodná společnost je to nejlepší místo k životu dlouhodobě a pro všechny

Jenže místo této “víry” potřebujeme “idealismus v praxi” a pomoct s něčím skutečným, uchopitelným a pochopitelným.

Méně dogmat, více práce! (to ať je naše agitace)

Blesk.cz odvysílal předvolební debatu s kandidáty na hejtmana Zlínského kraje

Odkaz na debatu: http://www.blesk.cz/clanek/volby-volby-2016-krajske-volby-2016/361297/vysilali-jsme-zive-lidri-ze-zlinska-o-prusvihove-zone-holesov-a-vymirani-sevcu.html

ZLÍN – Baťův kraj sužuje stárnoucí populace a odliv obyvatel. Na tom se včera v předvolební debatě Blesk.cz shodla šestice adeptů, jejichž strany podle průzkumu společnosti Phoenix Research mají šanci získat nad 5 procent voličských hlasů. Lídr lidovců a starosta Vsetína Jiří Čunek se přímého přenosu nezúčastnil, ačkoli to přislíbil.

O nejpalčivějším problému

– Margita Balaštíková (48, ANO): “Chybí nám technické profese. Lidé odcházejí za jinou prací. Chtěla bych do škol zavést technické vzdělání. A co je zanedbané, je zapojení firem, kde si mladí mohou budovat praxi.” * Vítězslav Lapčík (KSČM): “Problémem se stane personální obsazení zdravotnických zařízení. Podařilo se nám ekonomicky stabilizovat nemocnice.” * Vlastislav Navrátil (48, TOP 09): “Nejvíc nás trápí úbytek obyvatel, 12 tisíc za deset let, to je jedno město.” * Tomáš Pajonk (35, Svobodní): “Největším problémem je ubývání lidí a jejich stárnutí. Průměrný věk je tu přes 42 let. Dalším problémem je doprava. Kraj by měl opravovat silnice 2. a 3. třídy, aby se lidé mohli dostat za prací.” * Jan Pijáček (58, ODS): “Problémem jsou tu platy. Podle statistik patříme mezi kraje, kde je nejnižší mzda v republice. Rádi bychom pomohli ekonomice Zlínského kraje stavbou silnic, mohl by se tak stát významnou křižovatkou.”

O Holešovské zóně

– Vítězslav Lapčík (KSČM): “V současné době to tak velký problém není. KSČM se hlásí k tomu, že udělá všechno, aby průmyslová zóna fungovala.” * Jan Pijáček (58, ODS): “V době kolem roku 2005 to byla největší průmyslová zóna v ČR a investice do ní byla okolo 1 miliardy korun. Největším problémem je tedy stavební zákon. Trvám na tom, že se musí změnit.” * Tomáš Pajonk (35, Svobodní): “My tady děláme jakési Čekání na Godota, čekáme na CzechInvest a na další. Pojďme otevřít zónu malým firmám. A pojďme se domluvit, že tam nebudeme stavět nic, co by mohlo ohrozit spodní vody.” * Vlastislav Navrátil (48, TOP 09): “Od začátku si myslím, že je to zbytečně megalomanský projekt. Kdyby se změnily parametry a změnil se územní plán, co tam může vyrůst, tak už se zóna mohla otevřít.” * Petr Navrátil (61, ČSSD): “Ona už dávno není určena pro jednoho jediného investora, je otevřena pro jakéhokoli investora.” * Margita Balaštíková (48, ANO): “Že je na nevhodném prostředí, není pravda. Prameny pitné vody jsou tady hodně vysoko. Jak je možné, že v Otrokovicích stojí na stejném místě těžký průmysl? Já jsem interpelovala pana premiéra, jak je možné, že vláda podporuje výstavbu nové zóny, když tu není dostavěna tato? Co se týká aktivistů, v jejich čele stojí pan hydrogeolog Vacek. Ten jednou vydal stanovisko kladné a druhý den záporné. Do Holešovské zóny je neinvestováno 1,7 miliardy a musíme to zprůchodnit.”

O školství

Tomáš Pajonk (35, Svobodní): “V soukromém sektoru se odměny tvoří na základě vytvořeného produktu. V učitelství to není odlišné. Já bych chtěl systém, kde dobrý učitel dostane daleko víc než manažer ve firmě špatný učitel dostane méně. O tom by měl rozhodovat ředitel školy.” * Petr Navrátil (61, ČSSD): “Systém funguje, důležitá je provázanost firem a škol. Letos jsou výrazně vidět výsledky nárůstu učňů na strojnické obory. Trend se obrací.”

O ševcovské tradici

– Margita Balaštíková (48, ANO): “Vietnamská tržiště mi boty nenabídnou, proto si nechávám dělat boty na míru.” * Jan Pijáček (58, ODS): “V době, kdy Baťa vybudoval svoje impérium, tak tady měli lidé nejvyšší mzdy v republice. Zlínský kraj může výrobcům bot pomoct propagací a potom se můžou najít i kupci.”

O kontroverzích

– Petr Navrátil (61, ČSSD): “Možná jsme se inspirovali některými městy, která takhle vítají občánky a přispívají mladým rodinám. Mně se nelíbí slovo porodné. Budou to peníze, které kraj vyplatí ze svého rozpočtu. Když chcete stavět dům, určitě nešetříte 26 let. Letos nastupuje 6 tisíc prvňáčků. Prudký demografický pokles se zastavil. Pokud jenom trochu znáte rozpočet z hlediska toho, co má kraj v kompetenci, a toho, co dotuje, tak těch kapitol, kde se dá 60 milionů získat, je hodně. Stačí v každé ušetřit procento.” (V reakci na dotaz, zda si ČSSD svým návrhem dát 10 tisíc korun za každé novorozeně nekupuje voliče na úkor krajského rozpočtu.)

Komu jsem dal hlas?

Za týden bude znám předseda Svobodných. Je téměř na 100 % jisté, že to bude Petr Mach. Kandidatura Petra Hampla se během dní nakonec změnila spíše v karikaturu kandidatury. Ale to není obsahem tohoto článečku.

Já budu volit Romana Kříže.

Proč?

Protože je to pro Svobodné nejlepší.

Tandem Mach jako aktivní politik, tvář strany a europoslanec + Kříž jako manažer, iniciátor, by totiž mohl dost dobře fungovat. Lépe než by si mnozí mysleli. Petr Mach potřebuje tvrdého a chytrého manažera k sobě do tandemu. Doplnit to, co mu není vlastní.

Oba dva nejsou malé děti a dokázali by se domluvit. Jistěže, nejsou to “kámoši”, ale politika a osud naší země není o partičce kámošů. A ten kdo neumí být tvrdý vůči sobě, neumí překousnout, že se musí bavit nejen s kamarády, tak ten nemůže vést republiku a být premiérem.

Pro Romana Kříže i Petra Macha by to byla obrovská příležitost vyrůst a překročit své současné pohodlné limity.

Třeba budeme mít štěstí a taková konstelace hvězd neuvěřitelně Svobodné nakopne a dostanou se pod takovým vedením do sněmovny!

Kříž FTW! 😉

PS: Kandidatury pan Bednáře si cením, ale volil jsem takto.

Narozeninový krajský sněm Svobodných

V pondělí odpoledne se v prostorách hotelu Baltaci ve Zlíně sešli členové a příznivci Svobodných na prvním krajském sněmu letošního roku.

Jednání zahájil předseda zlínského krajského sdružení Jan Ištvánek, který na úvod zhodnotil výsledky podzimních komunálních voleb: „Celkově jsme nedopadli moc slavně. V kraji jsme získali 9 mandátů, velkým úspěchem však bylo naše vítězství v Ostrožské Nové Vsi. Vezměme si ponaučení a jděme dál.“

Sněmu se zúčastnil i místopředseda Svobodných Tomáš Pajonk, který informoval o plánech týkajících se nadcházejících krajských voleb 2016. „Mám ambiciózní cíl, a to tyto volby vyhrát. Musíme fungovat jako tým, jeden přihraje a druhý dá gól.“ Představil nám zvoleného volebního manažera Marka Štěpána, který se už od ledna maximálně věnuje přípravám, a již nyní jsou vidět první výsledky. Podrobně seznámil všechny přítomné se svým plánem a cítí, že jsme na dobré cestě k úspěchu.

Vzhledem k ukončení členství jednoho z krajských místopředsedů proběhla v uplynulých dnech možnost se o tento post ucházet. Přihlásili se dva kandidáti, Jiří Procházka a Radim Lecián. Oba se nám na sněmu představili a řekli, co je k jejich kandidatuře vedlo. V současné době probíhají elektronické volby a již brzy se dozvíme výsledek.

Sněm byl předsedou krajského sdružení zakončen pozitivně: „Děkuji všem za účast. Musím říct, že za poslední dva měsíce mám pocit, že nabíráme správný směr a chytáme vítr do plachet.“

Rozloučení s prázdninami

Poslední prázdninový den proběhla v parku u zámku Kinských ve Valašském Meziříčí akce „Rozloučení s prázdninami“, kterou pořádalo místní sdružení Svobodných.

Rodiče mohli spolu se svými ratolestmi přivítat nový školní rok ve velkém stylu. Na prvních 40 dětí čekala cukrová vata zdarma. Ovšem ani opozdilci nepřišli zkrátka. Svobodných balónků a čokoládek bylo dost pro všechny. Rodiče měli možnost popovídat si s námi o blížících se komunálních volbách i politice obecně a na cestu dostali do ruky letáček.

Akcí nás provedl místopředseda Svobodných pan Tomáš Pajonk, který nás mimo jiné seznámil s prvními čtyřmi kandidáty do obecního zastupitelstva ve Valašském Meziříčí, tedy Františkem Veverkou, Helenou Lasztoviczovou, Davidem Kovářem a Tiborem Mičunkem. Každému z nich položil otázku, jaké jsou jejich komunální priority. Odpovědi byly jednoznačné – snížení místních poplatků, zvýšení bezpečnosti města, spravedlivé financování místních částí, zachování místních škol a podpora mládežnického sportu.

Na děti zde čekaly nejrůznější soutěže, střílení z kuší či zdobení perníčků. Pro menší děti jsme přichystali skákací hrad a trampolínu, nechyběl ani malovací koutek. Ti nejodvážnější si mohli vyzkoušet, jak se chodí ve skákacích botách, či chůzi po lanech. Největší oblibě se však těšilo malování na obličej, na které byla po celé odpoledne dlouhá fronta. Nejen holčičky, ale i kluci, pak odcházeli domů s obličejem pomalovaným dle vlastního výběru.

K tomu všemu hrála skupina QAS z nedaleké Jablůnky a vystoupily dívčí taneční skupiny. Nechyběly ani irské tance. Pro děti i jejich rodiče bylo přichystáno bohaté občerstvení. Na chuť si přišli milovníci jak slaných, tak sladkých pokrmů. Velmi oblíbené byly například medové lívance.

Navzdory nejistému počasí a přípravám na první školní den se za námi do parku přišlo pobavit mnoho lidí a my se už nyní těšíme na další akci.

_DSF7773 _DSF7747 _DSF7707 _DSF7692 _DSF7678 _DSF7625 _DSF7615 _DSF7598

Odpovědi pro server volbydoeu.cz

1. Jste zastáncem hlubší politické integrace EU, nebo se přikláníte spíše k modelu společenství suverénních států založenému na volném obchodu, bezcelní zóně a sdílených demokratických hodnotách?
Jednoznačně model spolupráce států, nikoli unifikace, či integrace.

2. Pokud by Turecko splňovalo Kodaňská kritéria, souhlasil/a byste s jeho vstupem do EU? Jak se obecně stavíte k dalšímu rozšiřování EU?
Ne. A ne dalšímu rozšiřování (například o Ukrajinu). Současný model EU není šťastný a přidat do něj další milióny lidí by ničemu nepomohlo. Ano volnému obchodu s Tureckem a Ukrajinou. Zajímavá by byla otázka, zda Turecko vůbec stojí o vstup do EU.

3. Ve spojení s evropskou politikou jsou často vytýkány přehnané regulace a přemíra byrokracie. Co je možné v těchto oblastech změnit?
Nepřijímat další stovky norem a nechat na lidech, jak nazývají výrobky, čím doma svítí, jak kvalitní výrobky si mohou dovolit. Nechat na průmyslových organizacích ať si vyřeší certifikace a normy samy. Je také možné tlačit na evropskou komisi, aby začala některá stávající nařízení rušit.

4. Je podle Vašeho názoru výše platů a rent europoslanců a eurokomisařů přiměřená?
Není. Já sám jsem slíbil v primárních volbách, že bych větší část rozdílu mezi platem poslance v ČR a v EP posílal zpátky Svobodným, k dalšímu lepšímu prosazování našich myšlenek.

5. Do Evropského parlamentu po volbách zasedne 751 poslanců. Je podle Vás tento počet optimální?
Optimální počet je nula, ale k tomu se budeme muset dopracovat poté, co si občané evropských zemí uvědomí, že parlamenty bohatství netvoří a že Evropa může obchodovat a rozvíjet vztahy i bez Evropského parlamentu.

6. Strukturální fondy a dotace EU bývají v řadě případů spojeny s korupcí, těžkopádnou administrativou a deformací trhu. Jste zastáncem dotační politiky?
Ne. Dotace deformují přirozené prostředí, kdy podnikatelé hledají, kde mohou vytvořit zisk z poctivé práce a obchodu. Dotace také matou starosty a hejtmany. Ano, vzniklo kvůli nim mnoho hezkých projektů – ne vše je špatně. Je však nutné si uvědomit, že kdyby místní samosprávy mohly peníze spravovat bez byrokracie a škatulkování, ve většině případů by budovaly to, co opravdu potřebují a ne to, na co je zrovna dotace.

7. Měla by Česká republika v horizontu 5-10 let přistoupit k eurozóně? Byl/a byste po případném přijetí eura pro připojení ČR k Evropskému stabilizačnímu mechanismu?
Neměla. Nemyslím, že by občané ČR měli stabilizovat veřejné rozpočty jiných zemí.

8. Situace v arabských zemích je po tzv. Arabském jaru politicky i ekonomicky nestabilní. Panují obavy z masové migrace do EU. Jak se stavíte k ochraně vnějších hranic EU?
Imigrační politika by měla zůstat v rukou národních států. Bude-li třeba společně chránit hranice EU, měla by Česká Republika po dohodě s naší hlavní obrannou aliancí NATO přispět svým dílem.

9. Nedávno byla Evropským parlamentem zrušena vízová povinnost pro občany Spojených arabských emirátů, 523 z 577 europoslanců hlasovalo pro návrh. Jak byste hlasoval/a Vy? Dále se řeší zrušení vízové povinnosti pro občany Turecka. Hlasoval/a byste pro návrh, nebo proti?
Evropský parlament by o tom vůbec neměl hlasovat, tedy proti návrhu.

10. Politické strany, které otevřeně kritizují islám, získávají v posledních letech stále větší podporu občanů. Jste seznámen s islámskou ideologií? Vidíte v nárůstu a radikalizaci islámu v Evropě hrozbu?
Islám není nutně jednotné náboženství, momentálně prochází obdobným vývojem jako křesťanská reformace a má mnoho názorových proudů, od těch pro nás velmi nebezpečných, po umírněné. Korán jsem nečetl a nemám to v plánu.

Pokud zbytečně sami neobětujeme vlastní hodnoty a kulturu v rámci snahy o všeobjímající multikulturalismus a extrémní politickou korektnost, tak se neobávám. To je ale na nás.

11. V řadě měst západní a severní Evropy vznikají čtvrti osídlené výhradně imigranty z Blízkého východu a severní Afriky. Tyto čtvrti se vyznačují zvýšenou kriminalitou a neochotou jejích obyvatel se integrovat. Jaké navrhujete řešení tohoto problému?
Evropský model „sociální soudržnosti“, tak jak ho propaguje například pan profesor Keller, vede právě k takovým situacím. Spojené státy přijmuly od konce občanské války milióny emigrantů a nic v takovém měřítku se tam nestalo. Černošská ghetta nejsou způsobena imigrací, ale právě obdobně nastavenou sociální politikou, která zničila tradiční rodinné a ekonomické vazby.

Chceme reformovat systém sociálních dávek a dotací. K tomu ostatně Svobodní navrhují jednotnou minimální dávku a motivaci lidí k práci pomocí negativní daně.

12. Je přípustné, aby kulturní, národnostní nebo náboženské menšiny používaly ve vymezených oblastech právní systém, který je odlišný od právního systému dané země?
Ne. Jako svobodný občan se můžete nad rámec zákonů ČR zavázat k mnoha dalším věcem. Můžete platit desátky své církvi, sloužit v nějakém spolku apod. Nad rámec našeho právního řádu ano. Mimo rámec ne.

13. Které oblasti evropské politiky následujících let vnímáte jako klíčové? Co byste si přál/a změnit?
Vedoucí představitelé EU už dlouho žijí odtrženi od ekonomické reality. Mají se tak dobře, že hledají jak napáchat co nejvíce dobra za peníze Evropanů a nevidí, že regulace se obcházejí, dotace mizí ve zbytečných projektech a podniky prchají do méně regulovaných zemí. Mnozí z nich z tohoto systému velice těží a pak raději zavírají obě oči nad dopady unijních politik.

Z hlediska současných vůdců EU jde o určité „nadmateriální“ vidění světa. Daří se jim tolik, že zapomněli, na čem Evropa zbohatla. Zapomínají, že ve společnosti nejsou jen bohatí, vzdělaní, zcestovalí lidé, kteří mluví mnoha jazyky a umí se vyznat v složité legislativě. Stát má sloužit všem a ne jen eurokratům.
Vraťme se k základům. Nechme lidi tvořit, podnikat, pracovat. Nechme je volně obchodovat mezi sebou.
Osobně mě velmi zajímá hlavně oblast vzdělávání, kde vidím mnoho nevyužitých příležitostí a málo inovací, díky existenci (a teď zjednoduším) státního monopolu na vzdělávání. Tím přicházíme o kreativitu a inovace v této velmi důležité oblasti. Skvěle učit a vzdělávat naše děti, by do budoucna mohla být obrovská konkurenční výhoda proti rigidním systémům v jiných kontinentech.

Diskutujme, naslouchejme, nekřičme. Osobní výzva Tomáše Pajonka všem Svobodným

Vážení a milí Svobodní,

do prvních voleb letošního volebního superroku zbývá 107 dnů a obrovské množství práce. Volební štáb pracuje, seč může, ale bez aktivity členů a příznivců se Svobodní neobejdou. Během kampaně se proto na vás budeme obracet se žádostmi o pomoc. Toto je první z nich.

Diskuze s lidmi jsou silným nástrojem volební kampaně. Přímý kontakt, rozhovor, osobní sdělení, ale i debaty na internetu nám mohou v kampani velmi výrazně pomoci. Přenášení myšlenek svobody od člověka k člověku je prostředkem, který může pro naši věc získat další příznivce a přesvědčit mnoho voličů. Z výzkumu víme, že velká část našich voličů nás volila na základě diskuze s přáteli. Pokud se však budeme dopouštět chyb, může nám tento silný nástroj stejně tak ublížit.

Vyzývám, prosím a žádám: Diskutujte. Diskutujte hodně. Mluvte se svými přáteli o Svobodných, oslovte své spolupracovníky, lidi, s nimiž jste v kontaktu na internetu. Každý sám si zvolte způsob, jaký je ve vaší situaci nejvhodnější.

Neméně naléhavě na vás však apeluji: Diskutujte slušně. Veďte rozhovor kultivovaně, bez urážek, invektiv, přílišného naléhání, násilného přesvědčování, bez ironie. Buďte vždy chápaví. Buďte zdvořilí. Vždy, když mluvíte o Svobodných, stáváte se naším reprezentantem. Myslete na to. Nenechávejte se unést, nepoškozujte náš obraz.

Jsme Svobodní. Jsme energičtí a víme, že jsme na správné straně. Ale jsme také, a možná i víc než co jiného, slušní lidé. Nejsme žádní sektáři a nechceme, abychom tak vypadali. Psal jsem o tom v roce 2012 a stále si za tím stojím.

Pravdu nelze do lidí namlátit kladivem a vše si žádá svůj čas. Někdy více než sofistikované argumenty může zapůsobit prostá vlídnost a vzbuzení sympatií. I na to, prosím, myslete. Lidé se různí narodí, mají různé životní zkušenosti a z nich vyvozují různé názory. Nepřesvědčíme každého, nemáme patent na rozum. Naslouchejme druhé straně a snažme se ji pochopit.

Uvítáme každou zpětnou vazbu. Chceme vědět, proč nás lidé volí i proč nás jiní nevolí. Napište nám o svých zkušenostech, o tom, co jste se během diskuzí dozvěděli. Je to velmi důležité.

Zbývá 107 dnů.

Berany duc!

Tomáš Pajonk
místopředseda Svobodných

Mají Svobodní vůbec šanci?

“It is fatal to enter a war without the will to win it.” – Douglas Mac Arthur

„Začít válku, bez vůle ji vyhrát, je zničující.“ (můj volný překlad)

Volební kampaň se nám dostala do poloviny. Zbývá nám zhruba 20 dní do dne D. Ubývají síly. Rodiny, práce, spánek a ostatní zájmy u mnohých z nás ustoupily volební kampani.

Mnozí z nás po očku sledují kampaně ostatních stran. Nervozita je vlastní všem lidem s kritickým myšlením, kteří o něco bojují. Vidíme nedostatky naší kampaně, vidíme nedostatky našich lídrů. Máme pocit, že jdeme vidět málo a že, když už, tak je něco špatně a mohlo být lépe. Jde nám totiž o hodně. Chceme, aby už konečně byl slyšet ve sněmovně hlas někoho jiného, než jen přerozdělovačů a společenských elit sajících ze státního cecku. Naše kulturní a politické fronta vysvětluje občanům: „Pijavice, v podobě stovek regulací a daní jsou pro vás dobré! Ještě trochu vám pustíme žilou a ekonomika poroste. Jinak to přátelé nejde, podívejte se do třeba do EU, všude to tak dělají.“ „S jakými výsledky?,“ ptáme se zase my.

Jak říkám, jde o hodně. Přesto si však dovolím odbočit.

Drobná paralela by tu byla …

Jedním z mých zájmů je historie. Zkušenosti minulých generací jsou použitelné i v novém věku informačních technologií. Lidé se nemění tak rychle jako technologie. Příběhy z let minulých nám mohou dát sílu a poučení.

V roce 1775 vypukla v 13 amerických koloniích válka o nezávislost na tehdy nejmocnější říši světa – Velké Británii. Osadníci nebyli zpočátku a ani v průběhu konfliktu v materiální výhodě. Po prvních neúspěších, začali i oni pochybovat a nejednou byla celá jejich revoluce ve velkém ohrožení. Vytrvali a byli houževnatí. Udrželi si naději.

Proti armádám vycvičeným, zkušeným, zásobovaným a placeným, stáli prakticky chlapci od pluhů, od řemesla a pár veteránů z indiánských válek. Jejich loajalita byla nesčetněkrát zkoušena, mnozí zběhli, většina ne. Často měli málo munice, hlad a hodně špatné boty.

I my, Svobodní jsme si na sebe vzali extrémně těžký úkol, podobně jako američtí osadníci, nebo u nás třeba husité, jdeme proti etablovaným stranám, armádám či organizacím úspěšných lobbistů a profesionálních kandidátů za cokoli, kamkoli.  Bez kompromisů útočíme na samou podstatu jejich existence – penězovod ze státního cecku. Naštěstí u toho zatím nemusíme umírat.

Jejich prostředky a naše se nedají srovnávat. Naši kandidáti, členové a příznivci jsou spíše podobní rebelům, povstalcům či otrhané domobraně, než nádherným červenokabátníkům. Také se zvedli od svých běžných činností, povinností a práce a rozhodli se vstoupit do předvolebního boje. Takto ostatně fungovala domobrana ve skutečných republikách po staletí. A my jako občané republiky, bychom měli svou zem bránit, jak proti vnějšímu nepříteli tak nyní proti těm, kteří mají v plánu – vědomě, či ne – naši zemi vrátit či obrátit v zemi, kde zahyne ekonomická a osobní svoboda. Co nám totiž pak a zbude? Jen neustálé omezování občanů jindy tak, pak zase jinak. Dobře se samozřejmě budou mít politici, vysocí úředníci, aktivisté státem dotovaných neziskovek (ty dobrovolné postupně zahynou), či zaměstnanci firem a velkých korporací napojených na státní správu. Produktivní pracovní místa postupně zaniknou a republika – tedy omezený stát, dbající na práva občanů, zahyne.

Američtí osadníci velmi rychle zjistili, že postavit se protivníkovi v přímém střetu, je zničující. Proti palebné převaze nelze nastoupit v sevřeném šiku a opakovat taktiku nepřítele s horšími prostředky.

http://www.youtube.com/watch?v=hPK5KDCGF7g (ilustrační video, prosím toto neberu jako historickou studii, jde o americkou propagandu, ale ilustruje můj příklad)

Bojovat o zájem voličů počtem billboardů, v počtu distribuovaných letáků, v tom jak často budeme v televizi a v tisku? V tom se nemůžeme našim konkurentům rovnat.Propaganda je jejich svět a jejich zbraň. Velká média na straně status quo, copak to někdy bylo a bude jinak? Tolik vychvalovaný internet, nám pomůže jen zčásti. I naši soupeři umí udělat tak krásná videa, že i nám slza skane po líci a budeme žmoulat čepici, nad tím jak nás to emočně zasáhlo. I oni umí využívat sílu sociálních sítí.

My máme houževnatost a vytrvalost, nejde nám o funkce.

Jakou tedy máme teď šanci?

Velkou. Tisíce lidé nevědí koho a zda vůbec volit. Reklamám nevěří. Jde jim z nich hlava kolem. My v těchto volbách reálnou šanci máme. Nenechme si vzít vůli sledováním průzkumů a tím, že nás některá média a politologové ignorují. Částečně je to i záměr. Příště třeba nebudou. Denně slyším o desítkách a desítkách nových voličů. Udělejme z toho tisíci a desetitisíce.

V krátkém období do voleb musíme napnout všechny síly, co nám ještě zbývají, a pojďme …

… mluvit s voliči! Ne na Facebooku, ne na sociálních sítích, tam diskutují často jen přesvědčení a je nás tam už dost. Ne koukat se do země a jako omylem jim podávat letáček. Hezky pozdravme, jsme přeci hrdí na to, že máme možnost je oslovit. Mluvme s lidmi, známými, známými známých. Když už dáme čas do kontaktní kampaně tak si nepovídejme mezi sebou, na to bude čas po volbách. Každá minuta, kterou zabijeme smíchem nad Sobotkovými rovnátky, zradou ODS, vysmíváním se ostatním stranám, jak jsou nemožné, je ztracena v náš neprospěch (nehledě na hloupost takových řečí). Teď není čas na 4 hodinové debaty o Marxismu a nemožnosti ekonomické kalkulace za socialismu. Potom. Odložme také další jiné debaty o ničem. Na potom. Buďme disciplinovaní. Buďme tvrdí vůči sobě samým.

Musíme oslovit mnoho a mnoho lidí a ptát se: Chcete systém pro ty „nahoře“, nebo pro ty co ještě pracují a tvoří? Pokud pro ty pracují, tak volte č. 2. Nikdo jiný než Svobodní neútočí na podstatu problému. Jak může zájem pracujících hájit člověk, který v životě nepracoval jinde než jako poslanec? Jak může zájem živnostníků, malých a středních podnikatelů zastupovat člověk, který se jinde než v obrovských korporacích nepohyboval a jednu z nich vlastní? Strana zastupitelů a starostů, tak ta také hájí jejich zájmy.

Zapalme další nadšením, jde nám o budoucnost naši, našich dětí, jde nám o republiku a zemi. To nejsou malé cíle! Na otázku zda jsme volitelní, odpovídejme, že 40 let tu byli volitelní jen komunisti a tak snad to není důvod jim dávat hlas. Na otázku, které slavné osobnosti máme na kandidátkách, odpovídejme, že chválabohu žádné a zda by chtěli, ať nás podpoří třeba takový Daniel Hůlka nebo Jirka Šlégr? Chtějí mít na kandidátkách, lidi co jsou se současným systémem zadobře, nebo ty, kteří jsou jako oni pod tlakem státu a rozumí živnostníkům, pracujícím a podnikatelům, jsou jedni z nich?

Jakou šanci máme po volbách?

Ještě větší. Přibylo nás. Zorganizujeme se lépe. Zapojíme více lidí. Bude-li vůle. Vaše vůle. Ostatní hnutí investují do svých lídrů a na ostatní kašlou. Udělejme opačně. Investujme do našich členů, vzdělávejme je. Učme se komunikovat. Máme výborné argumenty, jen je umět použít. Lídři jsou důležití, ale jsme Svobodní – ne spolek přátel Petra Macha. Sami se organizujeme!

Neanalyzujte, neparalyzujte! Buďme vidět!

Nesrovnávejme kampaň ostatních a naši, nenechme se znervóznit, že mají hezčí obrázky a videa. My máme už stovky zapálených lidí a pracujme na zapojení dalších a dalších. Zapojme se tam, kde to má smysl – mluvením s voliči. O tom je přeci politika. Podpořte ty, co jsou venku a s lidmi. Slovem, teplým čajem. Materiální podporou. Dovezte jim materiály, lepte plakáty.

Pojďme se tedy nyní nadechnout a pak v posledních 2 týdnech kampaně do toho dáme vše, co to půjde. Výmluvy, proč to nejde, nechte na potom. Kdo chce, ten se zapojí! Nemusíte stát jen tam kde, vám to určí předseda kraje. Stoleček a letáky si můžete vzít všichni, kdykoli a kamkoli. Před továrnu, před obchody, na pěší zónu. Nevymlouvejte se, že Vás nikdo neoslovil, nezapojil. Nezorganizoval. Nedodal. Nepřivezl. Nevysvětlil. Na to teď není čas.

Přestaňte říkat kolegům v okopech, že míří špatně a raději sami rychle nabíjejte a palte!

Akce

Nenalezeno

Sorry, no posts matched your criteria