K průjezdu Nočních vlků

Europoslanec Pavel Svoboda je důrazně proti. Miroslava Němcová je proti. Pavel Šafr je proti.

Zde komentář jednoho z mých kolegů. Ztotožňuji se s ním.

Jaké podmínky, zatraceně?
Jsem absolutně znechucený z mentálních komunistů, kteří jen momentálně propagují jakože “západní hodnoty” a přitom si velkolepě vytírají zadek s Ústavou i základními principy demokratického, právního státu.

Naše Ústava hovoří naprosto jasně: každý smí dělat vše, co není zákonem zakázáno.

Je zákonem zakázáno jezdit na motorce?
Je zákonem zakázáno vést blbé řeči?
Je zákonem zakázáno mít rád Rusko?
Je zákonem zakázáno připomínat vítězství spojenců, mezi které — světe div se — opravdu patřil i SSSR?

Že ne?

Pak ale NAPROSTO NEEXISTUJE, aby oněm “Vlkům” kdokoli jakkoli zakazoval průjezd — tedy s výjimkou těch jedinců, kteří jsou explicitně vedeni jako “persona non grata”.

A naopak: každý takový pokus nejenže smrdí komunismem — a je jedno, že se k těmto komunistickým praktikám hlásí “antikomunisté” –, ale navíc je ještě brutálně pokrytecký, protože se jedná o přesně totéž zneužívání moci k potlačování “nežádoucích” názorů, které tito pokrytci vytýkali Putinovi.

Na závěr jeden z mála dobrých postřehů Chomského:

Svoboda projevu znamená svobodu těch projevů, se kterými nesouhlasíme a které se nám hnusí. I Stalin nebo Goebbels poskytovali svobodu názorům, s nimiž souhlasili.

Zamyslete se nad ním — vy všichni, kteří byste jízdu Vlků “nepovolili” (jaký to krásný eufemismus pro mizerný zákaz, proti jakému by Svobodní měli být z principu)
Perfektní. Nemám rád komunismus. Nejsem proruský.  Ale mentální bolševismus zahalený v rouchu obrany “Svobody a Demokracie” je špatně.
PS: Kdyby byli Noční vlci puštění, pak mohli američtí a unijní motorkáři udělat spanilou jízdu po Rusku a špatně by se to Putinovi zakazovalo.
14 replies
 1. Tomáš Beran
  Tomáš Beran says:

  Autor textu patrně neví, o čem hovoří, neboť “Noční vlci” jsou jednak paramilitární ruská složka (http://holding-volk.ru/riauzov_denis) a druhak jejich cesta po Evropě má stejné dvě tváře, jaké měl postup Rudé armády do Berlína: denacifikace části Evropy její sovětizací.

  Pokud jsem já protestoval proti českému oceňování agenta NKVD “Semjona”, jenž ruským bolševikům pomáhal likvidovat protibolševický odboj v Polsku, panem Havlem nebo Karlovou universitou, tak si úplně stejně nepřeji, aby nějací “Noční vlci” od kágébáka z Kremlu jeli ve stopách sovětských porobitelů kusu Evropy.

  Odpovědět
  • Tomáš Pajonk
   Tomáš Pajonk says:

   Je možné, že si to nepřejete. Ale jde o princip. Budeme opravdu pořád zakazovat vše co si někdo nepřeje?

   Pokud naše demokracie a stát bude tak moc ovlivněn 20 motorkáři, pak jsme stejně ztraceni.

   Odpovědět
   • Tomáš Beran
    Tomáš Beran says:

    Máte pravdu, jde o princip: udělení práva vstupu na půdu České republiky není nárokovatelné, a pokud o jeho udělení žádá gauner z gaunerské pohnutky, není důvod mu vyhovět.

    Odpovědět
    • lubomir kučera
     lubomir kučera says:

     ako by sa vám páčilo keby kvoli vašej humanitárnej pomoci státom juhoslávie bol všetkým čechom zakázaný prístup k vysnívanému moru a každý turista by bol zo svojou igelitkou paštik a lanšmítov dovolenkovat na letisku václava havla?

     Odpovědět
     • Tomáš Beran
      Tomáš Beran says:

      Zeptejte se například chorvatské vlády, srbské vlády či vlády tzv. Kosovské republiky, pane Kučero, jaké stanovisko zastávají k České republice a její “humanitární pomoci”. Obávám se, že byste v jejich odpovědích nenašel základ pro svou kresbu.

      Ale připusťme, že by se všechny nástupnické státy SFRJ rozhodly, že českým občanům neumožní vstup na svou půdu. Mé maličkosti osobně by to bylo jedno, protože na jejich území dovolené netráví a nemíní na tom nic měnit, obecně by platilo, že by konaly v souladu se svými možnostmi a proti svým ekonomickým zájmům. Otázka krasocitu či libosti by pak byla věcí jednoho každého občana mého státu, tak se vyptejte jich.

      A konečně: pokud jde o “Noční vlky”, jsou to gangsteři sdružení v paramilitárních ruských strukturách: http://sdrvdv.ru, http://holding-volk.ru. Co to znamená si doplňte sám.

      Chápu, že to nevíte Vy, a nechápu, že tyhle informace nemá k dispozici člověk, který chce působit v české politice.

 2. Martin Kaman
  Martin Kaman says:

  Pane Pajonku, v tomhle vašem uvažování je právě největší nebezpečí politiky Svobodných. Odstraňováním všech “zbytečných” pravidel, regulací a omezení dojdeme k tomu, že se začne prosazovat to nejpřirozenější právo – právo silnějšího. Jak v ekonomice, tak v mezinárodní politice. Fakt to chcete?

  Odpovědět
  • Tomáš Pajonk
   Tomáš Pajonk says:

   Moment. Prosím k tématu. Jaké zbytečné pravidlo tu zde řešíme?

   A naopak, po odstranění zbytečných pravidel by naopak zbyly ty klíčová, co zajišťují ochranu majetku,života a dodržování smluv. To jsou ta základní, stát na ně zapomíná.

   Naopak tisíce pravidel zničily respekt k zákonu, silné zájmové skupiny si udělají pravidla pro sebe (viz. biopaliva, solární elektrárny, monopol notářů a mnohé a mnohé další).

   Odpovědět
 3. Jiri Pergler
  Jiri Pergler says:

  A je zakonem zakazano jezdit do CR na dovolenou? Neni? Takze az sem jednou budou chtit jet dle zajete praxe “na dovolenou” rusti vojaci, tak nam taky pujde o princip a nebudeme proti? Neni to trochu naivni? Principy jsou dulezita vec, ale k tomu, abychom je mohli ctit, je potreba svoboda. Myslite si, ze v ruske sfere vlivu takova svoboda je? Kvuli tomuhle pristupu pro me svobodni bohuzel prestavaji byt volitelni, pan Bednar to jaksi nezachrani…

  Odpovědět
  • Tomáš Pajonk
   Tomáš Pajonk says:

   20 motorkářů není invaze. Z toho co říkáte mám pocit, že řešení vidíte v okamžitém vykopnutí všech rusů a zadrátování hranic. Mýlím se?
   To si ani trošinku nevěříme? Pár motorek nám zničí demokracii a svobodu. Zvedne vlnu rusofilství a lidé se budou připojit k RF? Myslím, že ne.

   To je liberální přístup.

   Odpovědět
   • J. P.
    J. P. says:

    No to se samozrejme mylite, protoze o okamzitem vykopnuti vsech Rusu jsem nenapsal ani slovo.

    A samozrejme ze dvacet motorkaru neni invaze. To, co jsem psal, byla reakce na vasi argumentaci, podle ktere nam zrejme vzdycky musit jit jen o princip. Tak jsem chtel jenom upozornit, ze takoveho principu se proste nelze drzet ve vsech pripadech. A pokud citujete sugestivni serii otazek o tom, zda zakon zakazuje to ci ono, tak se to jezdeni na dovolenou myslim dost jasne nabizi.

    Jde-li totiz o princip, nelze si snad nevsimnout, ze ten je v pripade dovolenkove invaze i prujezdu tech motorkaru stejny: neco jineho se rika a neco jineho se dela. Zastanci tech motorkaru se na jednu stranu (ponekud svejkovsky) tvari, ze vlastne o nic nejde, protoze jsou to prece obycejni lidi na motorce, jakych u nas jezdi spousta (coz pochopitelne nejsou, staci si o nich neco precist, aby clovek zjistil, co to je za uskupeni), na druhou stranu je ovsem jasne, jaka ma mit cela akce symbolicky vyznam. A ten symbolicky vyznam, ten neni dilem nejakych fanatickych rusofobu, to je zamer ruske propagandy, proto se to cele dela.

    Tady existuje situace, ze Rusko si svevolne zabralo cast uzemi sousedniho statu a ted do toho statu navic posila svoje vojaky, aby bojovali proti mistni vlade. Co je ale snad jeste neuveritelnejsi je ta vlna propagandy a vsudypritomnych lzi, ktera za tim vsim byla a je. Zfalsovane referendum, reci o tom, jak na Ukrajine zadni rusti vojaci nejsou apod. I Putin sam uz bez okolku mluvi o tom, ze o nekterych z tech veci otevrene lhal, a nikomu to neprijde divne. Nelze nevidet, ze ten styl, jakym ten postup na Ukrajine obhajoval, tj. povinnost branit lidi ruske narodnosti, je identicky s tim, jaky tady pouzil Hitler, kdyz chtel jen hajit sudetske Nemce, ktere CSR utlacovala.

    Skutecnost, ze vase strana se tvari, bud ze tohle vsechno nevidi, nebo ze ji to neprijde duiezite, je zarazejici. To by clovek cekal od komunistu a socialistu, pripadne od Klause, ktereho jisty clovek pred ne tak davnem trefne oznacil za kremlofilni babu. Ale proc od vas? Jako jedine vysvetleni me napada takova zaslepenost bojem proti EU, ze kdokoliv je nepritelem EU je vasim pritelem. Zda se mi, ze jste jste bud pod vlivem ruske propagandy (jejiz existenci doufam nechcete popirat), nebo primo jeji soucasti. Obavam se, aby nebylo pravdive oboji zaroven.

    Muzu vam rict, ze kdybyste sve nazory na rusky postup prezentovali podobne hlasite uz pred eurovolbami, velmi pravdepodobne bych vas nevolil. Je mi to lito hlavne proto, ze jinak jsou mi nazory vasi strany a vas, pane Pajonku, osobne, velmi blizke..

    Odpovědět
 4. Tomáš Zdražil
  Tomáš Zdražil says:

  “PS: Kdyby byli Noční vlci puštění, pak mohli američtí a unijní motorkáři udělat spanilou jízdu po Rusku a špatně by se to Putinovi zakazovalo.”

  Putin by to možná ani zakazovat nemusel, s ním spřátelené zločinecké gangy by udělaly práci za něj.

  Odpovědět
  • J. P.
   J. P. says:

   Ano, neco podobneho jsem vlastne chtel taky napsat.. Predstava, jak si evropsti motorkari svobodne delaji spanilou jizdu po Rusku a Putin ma problem s tim, jim to zakazat, je opravdu hodne usmevna..

   Odpovědět
  • Pavel D.
   Pavel D. says:

   Třeba tak, jak to dělají polským motorkářům – kdy Noční vlci s nima už roky jezdí uctít oběti masakru v Katyni???
   A to dělali už v době, kdy nebyly problémy s cestou k 70. výročí konce války, takže neplatí argument zištné taktiky, jak nás oklamat … mimochodem, při této cestě se zastavili – cituju:”…sa v nedeľu v Katynskom lese poklonili pamiatke obetí masakry, ktorú príslušníci niekdajších sovietskych bezpečnostných zložiek spáchali na dôstojníkoch poľskej armády a príslušníkoch poľskej inteligencie. … Kvety tam položili v oboch častiach pietneho miesta, tak v poľskej, ako aj v ruskej.
   Stačí si vygooglit – Putinovi Noční vlci navštívili poľské Braniewo aj Katyň – a číst, co píše i nevyvážené protiruské SME sk.
   Jestli toto jsou extrémisti, co jsme my???

   Odpovědět

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

five × five =