„NEŽ BUDE POZDĚ!“

hlavicka_FbookNechci šířit strach. Sám mám strach. O svou rodinu, o své blízké. Ale taky o tuhle zem.

Na druhou stranu nebudu vyděšeně sedět v koutě jako nějaký králík uhranutý kobrou. Nenechám si namluvit, že nemůžeme ovlivnit globální, nadnárodní děje. Můžeme! Česká vláda a její volení zástupci jsou tady od toho, aby chránili bezpečí, majetek a životy občanů České republiky, nikoliv občanů jiných zemí a kontinentů. Je třeba, abychom jim to připomněli. Dříve než bude pozdě!

Proto jsme s kolegy z krajského sdružení Svobodných ve Zlínském kraji zorganizovali a dnes spouštíme celostátní iniciativu „NEŽ BUDE POZDĚ!“. Mimo jiné věříme, že vláda, poslanci a senátoři budou jednat o to rozhodněji, oč budou od nás všech cítit masivnější a jednoznačnější podporu! Kdo se nebude chtít připojit, ať s důvěrou svěří svou bezpečnost, majetek a život do rukou bruselských politických impotentů. Ovšem stačí tato důvěra? Nuže, každý strůjcem svého štěstí – as you like it (vyslov s akcentem EUnglish).  

Domnívám se, že stojíme před nejdůležitějšími volbami v novodobé historii České republiky. Stojíme před volbou, zda své osudy vezmeme zpět do svých rukou bez ohledů na výhružky Evropské komise. Zda začneme hájit své vlastní zájmy stejně sobecky, jako to činí Německo nebo Francie. Vymaníme se z role žáčka, který se třese před špatnou známkou od velkých, západních učitelů (kteří sami propadli snad ze všech předmětů). A konečně, vítáme všechny spojence se zdravým rozumem, např. v rámci Visegrádské čtyřky (ale nejen tam). Společně pak začneme konat funkční a rázná opatření, která zajistí udržení státní integrity a tradičního společenského řádu v našich zemích.

Pokud nezvolíme správně, mám vážnou obavu, že mnoho dalších, opravdu demokratických voleb se už na našem území nebude konat…

Nestaňme se smířenými, podrobenými oběťmi!

Děkuji, že se přidáte na www.nezbudepozde.cz

Tomáš PAJONK

 

 

4 replies
 1. Mirek O.
  Mirek O. says:

  Nechci trollit ani poškozovat stranu, ale mám různé obavy — o tuto zem i o Svobodné.

  Respektuji, když se někdo bojí, že čeští politici v otázce migrace udělají nějaký velký přešlap. Doufám ale, že i já budu pochopen, když zrovna tato obava má pro mne v tuhle chvíli řádově nižší prioritu než například, obava z Babišovy moci nebo ze zabarikádované Evropy. Nerad dělám unáhlená gesta a jsem přesvědčen, že si v době Internetu stihnu všimnout, “než bude pozdě”. Výzvu tedy zatím nepodpořím a doufám, že mě to neřadí do škatulky člověka, který “s důvěrou svěří svou bezpečnost, majetek a život do rukou bruselských politických impotentů”.

  Těším se na souhrnou reakci na kritiku, doufám, že mě uspokojí 😉

  Odpovědět
  • Tomáš Pajonk
   Tomáš Pajonk says:

   Určitě Vás to tam neřadí. Na obzoru je mnoho hrozeb. Babiš i hloupě zabarikádovaná Evropa je jednou z nich.

   V pohybu jsou ovšem velké masy lidí, které mají naprosto nerealistická očekávání. Evropa jim momentálně přijde jako ráj, ve kterém jim bude dobře.

   Bohužel realita je jiná a očekávání by měla být u těchto lidí nastavena správně, což u velké části nejsou.

   Odpovědět

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

7 + 12 =