Otevřený dopis firmě Ekoteam – nekřečkujte!

Vážený pane doktore, Vladimíre Ludvíku,

dostala se mi do rukou Vaše práce „Průzkum lokalit s výskytem křečka polního“. Má 9 stran, úvod, závěr a několik málo obrázků. Fakturoval jste za ni Ředitelství silnic a dálnic 1.968.800,- Kč bez DPH.

Žádám Vás o jedinou věc. Vydělte tu částku deseti, jeden díl si nechte a 1.771.920,- Kč pošlete na účet 123123/6000. Jde o nadační fond Miloše Zemana na snížení státního dluhu.

Přece Vás nemůže nechat klidným, že jste si například s čistým svědomím nechal zaplatit 128 000,- Kč za „Návrh detailních a reálných managementových opatření.“ Tato opatření mají půl strany A4 v sedmi bodech. Nad tím jste strávil 160 hodin práce? To má být Vaše reference?

Víte, žiji ve Zlínském kraji. Ano, to u nás jsou ti křečci. A 20 000,- Kč hrubého je zde celkem pěkná mzda. Vy jste si za 9 stran obrázků a textu naúčtoval takové mzdy stonásobek! To je neuvěřitelný výsměch do tváře všem pracovitým lidem, kteří se snaží vyjít s korunou. Stát nemá na odškodnění lidí postižených výbuchy ve Vrběticích, ale Vy si s klidným svědomím dovolíte takto naši republiku „podojit“.

Je to jistě odpovědnost úředníků a politiků, že Vám takovou věc proplatili. Opravdu se ale i díky Vám se budeme muset stát zemí, kde bude na každý poslední výdaj 50 kontrol, komisí a nezávislých ověření? Stačila by přece základní lidská slušnost. Nekřečkovat.

Možná mi odpovíte, ať to dám k soudu nebo ať si stěžuji u zadavatele. Možná si řeknete, že kdybyste to neudělal Vy, udělá to stejně někdo jiný.

Ne. Neudělal. Já bych třeba nic takového nikdy neudělal! Styděl bych se říci svým dětem, že má práce je „dojit stát“. Já chci říci svým třem synům, ať se naučí něco pořádného. Bohužel Vaše práce ukazuje, že ti, kdo poctivě pracují, dělají chybu a jsou tu za blbce.

Proto Vás žádám, ohodnoťte se spravedlivě. Peníze navíc pošlete na úhradu dluhu naší země. Nevěřím, že můžete klidně spát s vědomím, o kolik jste své spoluobčany natáhnul.

Dopis

Ing. Tomáš Pajonk

místopředseda Strany svobodných občanů

—–
Zatímco „Křeček v noční košili“ byl vynikající komediální sci-fi seriál, analýza výskytu křečka polního ve Zlínském kraji je spíše špatný vtip, neřkuli legální loupež. O tom, jak lze okrádat občany v mezích zákona více zde

https://web.svobodni.cz/clanky/z-ciziho-krev-netece-aneb-podivna-studie-o-kreckovi-za-2-miliony

 

2 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

one × two =