Uprchlíci a dvě zásadní chyby Bohuslava Sobotky

Česko chce do roku 2017 přijmout 1500 uprchlíků.

Nebudu zde šířit nenávist a ani “sluníčkářství”. Přijetí uprchlíků je zásadním krokem vlády. A byl proveden zásadně špatně. Ze dvou důvodů.

1) Podřezal důvěru občana ve vlastní stát.

Česká republika, náš stát, má prvořadý úkol – chránit SVÉ občany, jejich práva a majetky. Nyní půjde ještě více zdrojů než dříve na ochranu a zabezpečení lidí, kteří našimi občany nejsou.

Důvěra v naši republiku dále poklesne.

Pokud my, občané ČR, chceme pomoci uprchlíkům kdekoli na světě, máme mít tu možnost, máme na to právo. Občané ČR zcela dobrovolně pomohli Nepálu a mohou pomoci (a pomáhají!) uprchlíkům. 2.5.2015  v Politickém spektru (kde jsem hájil australský model imigrace) jsem navrhoval ještě jiné řešení. Přijímání uprchlických rodin nechat na rozhodnutí obcí. Nakonec jsou to obce, které budou začleňování uprchlíků dlouhodobě řešit. Pokud někde lidé uprchlíky / imigranty nechtějí / nemají místo / mají strach, nesmí je k tomu nikdo nutit.

Proč nutit centralizované řešení, když je možno nechat rozhodnutí na těch, kterých se to bude týkat? Protože pro vládní technokraty jsou občané nakonec jen čísla, bohužel.

2) Příkaz místo příkladu

Vizionář vysvětluje a přesvědčuje, vládce přikazuje.

Když už dělám zásadní krok, který není populární, stojí za to postavit se k tomu čelem. Oslovím své “poddané” (ano, bohužel jsme momentálně Sobotkovi poddaní) a snažím se jim nepopulární krok vysvětlit.

Co pan premiér? Vysvětluje? Jezdí mezi lidi? Ne. Na stránkách ČSSD nám přejí úžasné prázdniny a na svém blogu Sobotka slibuje, že přidá důchodcům. Vláda o tom samozřejmě informuje, ale jen tak mezi řečí. To je na takto závažné téma neuvěřitelně slabé.

Chápu, že Bohuslav Sobotka není Winston Churchill. V mládí, místo s derviši, válčil maximálně s hlasovacím zařízením. I tak bych čekal více. Sobotkův přístup je neskutečně arogantní a slabošský současně. Samozřejmě, že protesty budou. Pan ministr vnitra zadefinuje, co je svoboda projevu, a protesty vyřeší policie. Pan premiér se totiž s “lůzou” špinit nebude, diskuze netřeba a on nikomu nic vysvětlovat nemusí.

Sobotka tak zvolil, že bude vládcem, nikoliv vůdcem. Andrej Babiš má velké štěstí, že je v závětří. Bude vše moci svést na Sobotku. Tak raději mlčí. Na svém tolik oblíbeném Twitteru tento krok vlády nijak nevysvětluje. Ale třeba bude brzy nějaké nové selfíčko nebo fotka z veřejných záchodků.

Vláda takto provedeným rozhodnutím právě neuvěřitelně nahrála všem hlasatelům nenávisti a pomohla zpolarizovat už tak rozdělenou společnost. Důsledky poneseme všichni.

8 replies
 1. Blanka Řenčová
  Blanka Řenčová says:

  Za sebe jsem ráda, že vůbec nějaké uprchlíky přijmeme. Samozřejmě, že nás to bude něco stát, ale když tolik miliard mizí díky korupčním aférám kdovíkomu do kapsy a my nejsme schopni své peníze ohlídat a ani potrestat viníky tohohle stavu, argument, že nebude na potřebné neberu. A od toho jsme lidské bytosti, abychom pomáhali potřebným. Nebuďme jako oni (1938,1948,1968…)

  Odpovědět
  • NN
   NN says:

   Tak se podívejte co je to za uprchlíky. To nejsou rodiny, ale chlapy okolo 25 let. Ti sem přišli aby se tu usadili a vybudovali ekvivalent svého domova. Podívejte se na jih Francie. Já tam byl a pohled na to jaká skvadra ti imigranti jsou, mi bohatě stačil. Navíc jsou to nelegální imigranti!!!! Když je to nelegální tak ať to tu neni. Řeší se stále kraviny a přitom si jen málo lidí uvědomuje, že tihle se přišli šířit svoje náboženství a kulturu. Navíc oni se nebojí použít násilí aby toho dosáhli. Proč nepříjmeme pouze křesťany a židy z těhle zemí. Ti lidé mají podobnou kulturu a náboženství které je tu běžné. My přijímáme Islám. My sem vpouštíme ty, kteří se nás už přes tisíc let snaží vyhladit a nebo zotročit.

   A vzhledem k tomu že mě tu určitě někdo označí za Nácka, tak se prosím podívejte na definici Nacizmu, a pak si uvědomte, že jsem napsal že mi nevadí žádná etnická skupina. Dále nemluvím tu o nějakém vyhlazování. Což bych rád dodal, tak muslimské národy to, co provedli němci za druhé světové války, dělají každému národu který se jim nepodřídí už od svého začatku. Pokud nevěříte, tak mám pro vás tři příklady u kterých si projdětě historii a zjistíte, že tohle je jen nová verze těchto tří příkladů.

   1.) Arabská vojska vtrhla na Iberijský poloostrov. Prakticky ho obsadila a byla zastavena až Karlem Martelem. To začalo okolo 8. století. Španělé svoji zemi dobývali zpátky až do 15. století, kdy konečně dobyli Granadu.

   2.) Byzantská říše držela invaze Muslimů od Evropy od založení Islámu až po skoro 15. století, kdy padla. Následovalo krvavé obsazení balkánu Turky a téměř vyhlazení Řecké populace. Ano Řekové žili na prakticky celém území dnešního Turecka, a byli jedna z nejvyspělejších velmocí. Následně padlo Bulharské Carství a vojska Balkánských vládců. Turci obsadili Maďarsko a vrthli až na moravu. Opět prováděli vyhlazovací akce. Podrobené národy v evropě museli odevsdávat děti do řad Osmanské říše. Celé národy bylu buď přesunuty do neúrodných končin a nebo vyhlazeny. Vrchol bylo obléhání Vídně, dvakrát.

   3.) Kriminalita ve Skandinávii se začala stupňovat až po přijetí imigrantů. Do té doby jste mohli jít do práce a nechat otevřená okna. Počet znásilnění Evropanek ve Skandinávii je z více než 90% páchán Imigranty z Afriky a blízkého východu, kteří věří v Islám.

   Tohle jsou faktory které jen názorně ukazují co sem chtějí ty hovada pustit. Před pár lety bych to taky označil za bláboly, ale pak jsem si řekl, že si o tom něco zjistím. Tohle není nacistická propaganda, ale krutá realita.

   Odpovědět
  • Martin
   Martin says:

   Zato já jsem štěstím bez sebe, když čtu Vaše řádky. Moc by mě zajímalo co Vám činí takovou radost, že nějaké uprchlíky přijmeme. Mě to tedy moc radostné nepřijde. Jsme pracující dostáváme se ženou za svou práci podprůměrnou mzdu.Spoustu peněz spolkne bydlení, otop. O další peníze přicházíme v lékarně, kam musíme chodit pro léky.To nejsou nějaké malé částky. Ze zbytku co nám zbude zaplatíme dopravu do práce a nějaké to jídlo. Na spoření a penzijní připojištění platíme spíš jen symbolicky. Až jednou zestárnu a odejdu do důchodu tak mi nezbude dohromady nic. Co bude potom? Nic za poslední peníze si koupím provaz a půjdu se oběsit abych nezůstal na obtíž dětem, které za svých platů jsou na tom stejně jako já nyní. Takto žije u nás spousta lidí bez nároku na nějaké dávky přídavky a podobně, Na tyhlety mají nárok jiní, nejmenovaní. Abych nebyl označen za xenofoba rasistu a fašistu. Podle Vaší radosti že nějaké uprchlíky bude česká vláda přijímat usuzuji, že Vám vláda asi přislíbila nějakou dotaci abyste je přijala, jinak si nedokážu vysvětlit jakou z toho jinou radost může mít inteligentní člověk jakým bez pochyby jste.Jí za sebe prohlašuji, že tady uprchlíky nechci. Důvod je prostý, takový luxus si dovolit nemůžu. Taky nemám takový příjem abych živil ještě další lidi, stačí když se z mých daní má dobře jedno etnikum, které aspoň nepodřezává lidi ve velkém. Pokud si myslíte že ti co sem přicházíjsou jen oběti tak to se šeredně mýlíte. Možná procitnete, až budete mít ostrý nůž na krku, který bude mít v ruce vámi tolik opěvovaný uprchlík. Tolik soucitu ve mě tito lidé nevzbuzují.

   Odpovědět

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ten + sixteen =