Nedělejme z otcovství aktivismus

Dnes je den otců.

A tak Ministerstvo práce a sociálních věcí vzalo peníze, které pracující matky a otcové povinně odvedli do státní pokladny a sponzorovalo Tátafest. Proč? Abych se dozvěděl, že “otcové jsou důležití pro děti, rodiny i společnost” a aby mi paní Marksová řekla, že si váží toho, že se otcové starají o své děti. A že mi možná dá nějakou dovolenou navíc (tu si stejně zaplatím já, takže se to dobře slibuje).

Nepřijde Vám to absurdní? Na co si paní Marksová a její lidé hrají? Ano, hrají si na naše pasáčky a chválí nás, že jim vychováváme daňové poplatníčky a že “nezhoršujeme” demografickou křivku a někdo jim zaplatí důchody. Možná se vám to zdá neškodné a můžete mít pocit, že je dobře, že táty někdo pochválí. Já myslím, že státní moc nás nemá co paternalisticky chválit za to, že máme děti. To je naše věc. Stát má být náš pokorný sluha a ne pasák. Posvěcení od paní Marksové, že vychovávám děti, opravdu nepotřebuji a nechci.

To, že jsem otcem je pro mě jedna z nejzásadnějších věcí v životě, ale státu do toho prostě nic není. Nedělejme z otcovství aktivismus.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

six + 19 =