Ondřej Martínek o legalizaci marihuany

Včera, 19. března 2015, proběhla ve zlínském Clubu LOFT od 18 hod. další zajímavá přednáška v letošním roce, nyní v podání člena Svobodných pana Ondřeje Martínka, a to na téma Legalizace marihuany.

Ondřej Martínek mluvil o zkušenostech s legalizací v USA, o lékařské marihuaně v České republice a došlo také na úskalí a výhody legalizace.  

„Naši největší prioritou je svoboda jednotlivce. A legalizace marihuany je její součástí. Proto ji budeme prosazovat.“

Řeč byla také o odkladu tuzemského pěstování konopí kvůli napadení tendru jedním z účastníků nebo o příběhu paní, kterou soudní tahanice kvůli vlastní léčbě konopím dohnaly až k sebevraždě.

Ve druhé části byl prostor na dotazy, kterých padalo opravdu mnoho. Mezi hosty se našli jak příznivci, tak odpůrci legalizace. Hlavními argumenty proti byly obavy ze zvýšeného počtu drogově závislých nebo další finanční zatížení pro stát.

Na závěr převzal slovo místopředseda Svobodných Tomáš Pajonk: „My se tady celou dobu bavíme o tom, proč legalizovat, jak legalizovat atd. A čekáme, až nám stát marihuanu povolí. Spíš bychom se ale měli zamyslet nad tím, jak si vlastně mohl dovolit nám něco takového zakázat?!“

Do Clubu LOFT zavítaly na čtyři desítky hostů. Věříme, že se všem přednáška (i bez praktické části :) ) líbila a my se již nyní věnujeme přípravám na další akce.

 

Svobodní ve Zlínském kraji

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

fourteen + fifteen =