Proč jsou pro Svobodné krajské volby zásadní

Vážení členové, příznivci a sympatizanti,

volební kampaň do krajských voleb se od začátku září přesunula do horké fáze.

Začnu ale tím nejdůležitějším. Proč kandidujeme? Co je naším cílem?

Přeskočím obecné cíle Svobodných, ty jsou v politickém programu a dají se shrnout do „Méně státu, více občanům.“

Náš aktuální cíl je jasný – dostat Svobodné na skutečnou krajskou politickou mapu. S čím větším počtem zastupitelů, tím lépe.

Proč je ale důležitý kraj? Vše přeci rozhodují sněmovní volby 2017!

Ano i ne. S dovolením požiji citát Teddyho Roosevelta (určitě ne poprvé) – „Do what you can, with what you have, where you are.“

Jako krajské sdružení máme odpovědnost uspět v krajských volbách. TADY a TEĎ. Včil. Henka. Zde. Dnes. Tutaj. NE v imaginární zemi, ale v našem kraji.

Sdružujeme lidi, kteří chtějí bránit svobodu jednotlivce nakládat se svým tělem, majetkem a životem, tak jak se sám rozhodne, ne tak jak mu naplánuje státní správa a vláda.

Sdružujeme lidi aktivní, všech profesí, věků a nejsme jednolitá skupina. Přesto máme společný zájem. Mít zástupce na všech úrovních vlády, kteří budou hájit, velmi těžko hájitelný, ideál osobní svobody a omezeného státu, díky kterému je naše civilizace jednou z nejúspěšnějších a nejvíce prosperujících.

Zpět z patosu na zem.

V praktické rovině, na krajské úrovni to znamená, že chceme vládu kraje, která občany kraje nebere jako tupá hovada, kterým je třeba dávat futro a určovat směr. Chceme vládu kraje, která hledá cestu jak minimalizovat snahu socialistů (národních, či mezinárodních) narovnat si člověka do latě a podle sebe. Chceme vládu kraje, která bude hledat cesty jak přesunout rozhodnutí, co se stane se svěřenými penězi (o tom jsou kraje) co nejblíže k těm pro koho jsou určeny.  Proč ještě kraj? Nejsme strana na jedny volby, nebudeme-li mít zdravý základ v regionech, nikdy dlouhodobě neuspějeme. Úspěch v kraji´, nám hlavně pomůže v komunálních volbách roku 2018.  Případné zkušenosti z krajského zastupitelstva naše zástupce „vycvičí“. Umění napsat články, blogy a psát na facebooku je fajn. Co se ale počítá je schopnost politicky prosadit změny, nebo názor. A to se musíme učit. Jinak než praxí to ale nejde. Proto potřebujeme uspět. Proto potřebujeme Vaši pomoc. V zastupitelstvu chceme hájit naše společné zájmy a bez Vaší pomoci tu šanci mít nebudeme.

Předseda krajského sdružení Strany svobodných občanů,

Tomáš Pajonk

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

7 + twelve =