Násilné tlupy? V Evropě chybí Korejci!

Britští dopravci  mají v Calais problém s imigranty. Šéf jejich asociace tvrdil pro BBC, že řidičům je vyhrožováno noži, tyčemi a dokonce i střelnou zbraní. Předpokládá, že škody na zboží, které je kontaminováno imigranty, může dosáhnout až 1 miliardu liber (tedy cca 38 miliard korun). Někteří britští řidiči dokonce žádají o ochranu i armádu.  V reakci na to Velká Británie vytváří v Calais pro dopravce bezpečnostní zónu. Tam se budou moci kamióny schovat. (sic!)

Mám dvě otázky

  1. Co ale budou tyto gangy dělat potom, když nebudou moci útočit na kamióny? Půjdou pracovat? Asi těžko. Budou přepadat vlaky? Nebo občany Calais? Nebo jim budeme platit výpalné jako Římané barbarům?
  2. Proč není možné se aktivně bránit a se zloději a lupiči vypořádat? Absolutně nerozumím důvodům. Je jedno, zda obranu provádí řidič či policisté. Střelnou zbraní, za použití síly, jakkoli jinak. Docela by mě zajímalo, jak by takoví zločinci dopadli někde jinde ve světě – třeba v Texasu nebo v Číně. Vlastně vím. Špatně.

Historické okénko

Například během nepokojů v Los Angeles (rok 1992) se místní Korejci rozhodli, že když jim policie na pomoc nepřijde (a nepřišla), budou se rabování bránit sami. Uspěli. Nyní se LAPD policie dušuje, že příště přijde.

To samozřejmě není jediný příklad, kdy svobodní a odpovědní občané byli schopni (spíše museli) bránit své majetky a životy.

Video záznam zde. Jde dobře vidět, že situace byla tenkrát značně horší než 5 000 imigrantů v Calais.

A co my?

Reakce (či nereakce) Francouzů na situaci v Calais mi přijde neuvěřitelná. Odněkud přijdou lidé (je mi zcela jedno, zda jsou černí, bílí, muslimové či ortodoxní židé), začnou vykrádat kamióny a napadat dopravce. Politici to vidí a řešením je schovat kamiony do úkrytu. Ve Francii asi začínají být na rabování a zapalování aut zvyklí. Dalším pseudořešením je vyplácet migrantům nějaké drobné, aby neměli hlad. U nás policie zase varuje ženy, aby nechodily v noci samy. To je přeci špatně.

Policie by měla jasně ukázat, že ten, kdo někomu ublíží, se se zlou potáže. Povídání o tom, že nemáme “provokovat zločince”, mi přijde zcela mimo mísu.

Bezpečnost občanů je prvořadou úlohou státu.

Možná na to Francouzští politici zapomněli. Já budu tlačit ty naše, abychom tak neskončili také.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

3 × 1 =