Volební právo cizinců

EDIT:
Zpráva z tisku nebyla pravdivá.  Zpráva ze serveru Česká Justice se nezakládá zcela na pravdě. Česká Republika ratifikovala smlouvu, ale body B a C přijímat může a nemusí. Čtenářům se tedy tímto velice omlouvám.

Kritika vlády není na místě a stojím si nadále za odstavcem Řešení.

———–
Původní text:

Česká republika přiznala volební právo do místních voleb cizincům. – http://www.ceska-justice.cz/2015/07/cr-je-vstricna-vuci-cizincum-nove-mohou-volit-v-mistnich-volbach-nebo-zakladat-odbory/

Není to iniciativa současné vlády, ale načasování schválení snad nemohlo být horší.

Co si o tom myslím?

Další důkaz o kompletním odtržení vlády od veřejného mínění. Již na to reagovaly různé konspirační servery a bude to pro ně velmi cenná munice. Důsledky tohoto kroku jsou poměrně nevypočitatelné. Něco takového schválit jen tak lidem v průběhu imigrantské krize, je tak trochu ono slavné “chucpe”.

Byl učiněn další krok k podlomení důvěry občanů ve vlastní stát .

Opět – vláda ví, co je pro obce dobré  a ty se s tím musí popasovat.

Argumenty o tom, že když to dělá zbytek Evropy tak my taky jsou liché. Úmluvu nepodepsalo Slovensko, Německo, Francie, Švýcarsko, Belgie, Bulharsko, Irsko, Maďarsko, Rusko a další státy.

Řešení?

Úmluvu odmítnout (formálně to jistě už jednoduše nepůjde, ale jde nastavovat vnitřní parametry tak, ať je to de facto odmítnutí).

Zahájit práci na obnovení domovského práva obcí a jejich větší autonomii.

To jsem také zmínil v Politickém spektru. Řeší to také současný nárůst lidí hlášených na ohlašovnách, které místo toho Ministerstvo Vnitra chce řešit pokutami. Mělo by by být na obcích, koho přijmou, koho nechají hlasovat o svých záležitostech.

Obec je komunita občanů s vlastní historií. Mnohde vznikala po staletí. Mnoho lidí má větší loajalitu ke své obci, než třeba státu či vládě. Obec je prostě blíž.

Obce jsou mnohem důležitější prvek v samosprávě, než by se z médií a komentářů politiků zdálo.

Obce mohou mít a často mají zásadní vliv na kvalitu života občanů. Není jeden recept jak žít. Měli bychom zastavit další centralizaci země a nastavit kurz opačný nechat to na místních lidech.

Dát větší práva obcím

a to včetně práva určit si koho přijmou mezi sebe a zda nechají volit cizince. Následky (pozitivní i negativní) ponesou oni.

2 replies
 1. Martin
  Martin says:

  Pane Pajonku, Váš zdroj poskytuje nepravdivé informace. Šíříte tedy zjevně poplašnou zprávu.
  Jak skutečně proběhla ratifikace úmluvy se dočtete v zápisech z jednání parlamentu: http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?T=375&O=7
  Tj. cizincům ratifikací této úmluvy nebyly přiznány žádná práva nad rámec současných.

  Odpovědět

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

four × 4 =