Příspěvky

Bezpečná zóna

Možné světlo na konci tunelu. Částečné řešení pro válečné uprchlíky přichází. Jako jedno z řešení jsem toto zmiňoval i v diskusi v Politickém spektru.

USA a Turecko chtějí vytvořit 98 km x 40 km velkou bezpečnostní zónu v Sýrii a bojovat proti ISIS.

http://www.straitstimes.com/world/turkey-us-to-create-safe-zone-by-clearing-isis

Floridský výsměch spravedlnosti

Americká učitelka z Floridy dostala 22 let natvrdo za opakovaný sexuální styk s třemi 17-letými studenty (ne se všemi najednou).

To co paní udělala určitě nebylo košer. Neměla by už učit. Překročení profesionální hranice žák / učitel je trestné. Svého činu paní Fichter před soudem litovala.

Ale 22 (sníženo z 25) let v base ??? Kompletně zničený život? Proč? Má posloužit jako nějaký exemplární trest pro zbytek učitelek? Mimochodem, průměrná délka odslouženého trestu u vraždy a zabití je na Floridě 19,1 let.

Myšlenkové pochody soudce a poroty opravdu nejsem s to pochopit. Toto je šílená nespravedlnost a zcela pochopitelně se jí chopila ruská média a sociální sítě. Americkou spravedlnost roznáší na kopytech, bohužel v tomto případě oprávněně.

Obávám se ale, že argumentace s lidmi, kteří soudí, že 22 let v base za dobrovolný (byť nepřípustný) sexuální styk, je přiměřeným trestem, je naprosto zbytečná. Ti lidé zničili život jedné mladé ženě, která ztratí možnost být matkou a mít rodinu. Obdobně jako norská sociální služba. A s takovými nelidmi nepohne nic.