VÍTĚZNÝ ÚNOR 2018

Sice už je neslavné výročí Vítězného února pár dní za námi, pojďme si ale stručně shrnout to, co se stalo před 70 lety.

V Česku a na Moravě získala KSČ v prvních poválečných volbách 40,17% všech hlasů. Na Slovensku pouze 30,48%. To se psal rok 1946 a i přes relativně dobrý výsledek komunistů to zas tak černě nevypadalo.

Co se ale stalo poté je poměrně známá historie. S podporou Sovětského svazu se komunistům podařilo infiltrovat klíčová místa ve státní správě a také si pod sebe vzít ministerstvo vnitra a většinově také ovládnout armádu. Demokratický systém selhal. Nedokázal se ubránit tlaku komunistů a během pár let od jejich faktické prohry ve volbách už defacto neexistoval.

Zpět do současnosti. Babiš získal 29,64% hlasů v roce 2017. Má ministry na všech postech, bez důvěry. Prezident, za normálních okolností osoba, která by měla extrémně bít na poplach, mu jde na ruku. Přitom právě prezident, i přes to, že má jinak omezené pravomoce, je jednou z pojistek, která by měla demokracii chránit.

Armáda už dnes tolik klíčová není, dnes se hraje hlavně o policii. Ministerstvo vnitra už ANO má, v cestě ale stojí Generální inspekce bezpečnostních sborů. Její ředitel Michal Murín otevřeně prohlásil, že mu Babiš vyhrožuje kompromitací, pokud sám včas neodejde a neuvolní místo někomu, kdo mu půjde na ruku.

Neopakujme chyby, které naši předkové udělali před více než 70 lety a jasně tuto změnu odmítněme.

Kvalitní PR, marketing a pakt s prezidentem je to, co Babiše momentálně drží u moci.

Přitom právě prezident byl lidmi volen často s tím, že nám hrozí odebrání svobody, tentokrát zase z EU. Ano, nikdo tu EU adorovat nechce, ale volit na truc kavárně se pomalu přestává vyplácet.

Koneckonců, jsou u nás i strany demokratické které vnímají hrozbu EU a zároveň chtějí držet stát na uzdě. Pokud vám to, co se teď děje, vadí, pojďte nám pomoct, staňte se členy nebo příznivci Svobodných.

Čím víc nás bude, tím větší máme šanci s tím něco udělat.

Tomáš Pajonk

předseda Svobodných, člen zastupitelstva Zlínského kraje

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

16 + one =