2. zasedání zastupitelstva Zlínského kraje – velmi stručně

Krátká reakce na:
http://zlin.idnes.cz/reportaz-z-prvniho-zastupitelstva-zlinskeho-kraje-s-hejtmanem-cunkem-1m3-/zlin-zpravy.aspx?c=A161220_2293854_zlin-zpravy_ras

“Mnohokrát si vzal slovo nový zastupitel za Svobodné a Soukromníky Tomáš Pajonk, který se zajímal o rozpočet, dopravu, životní prostředí i další oblasti.

„Omlouvám se, že se vyjadřuji zřejmě častěji, než bývalo zvykem,“ prohlásil. „Ale například na krajskou organizaci Koordinátor veřejné autobusové dopravy jsem slyšel hlavně stížnosti, tak se ptám, jestli se zvažují nějaké personální změny,“ zeptal se.”

—————-

Nejvíce otázek jsem měl k rozpočtu – nejdůležitějšímu bodu programu. Svobodní a Soukromníci nechtěli podpořit rozpočet, který by kraj donutil zvýšit zadlužení v budoucích letech, jak je plánováno dle rozpočtového výhledu.

Není úplně triviální rozklíčovat jak peníze do investic tečou a nechci, aby příští rozpočet vedl k zadlužení, protože kraj už má rozestavěno, přestat nejde a peníze už nejsou.

Další dotazy pak směřovaly k efektivnosti jednotlivých schvalovaných programů a jejich potřebnosti. Brzy dodám kompletní seznam toho jak a proč jsme hlasovali.

 

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

2 × 4 =