SPZ Holešov nedostane čmeláky ani rajčata

Před minulými krajskými volbami se veřejně diskutovalo co se bude dít s možná největší “strategickou” investicí v našem kraji – SPZ Holešov. Stála už hrubě přes 1,6 miliardy Kč a  dodnes je areál téměř prázdný.

Dnes i před 5 lety se psalo a píše, že investoři přijdou. Také se chlubilo těmito výhodami zóny:

  • Strategická poloha v centru EU
  • Připravenost páteřní infrastruktury
  • Výhodná cena pozemku (ca 50% tržní)
  • Technologický park

Evidentně to ale nestačí ani na stavbu skleníků. Z iDnes:

Dva investoři přišli s nápadem postavit moderní skleníky na celoroční pěstování zeleniny v prázdné průmyslové zóně v Holešově na Kroměřížsku. Oba nakonec svůj záměr přestěhovali jinam. Firma NWT už sklízí rajčata na Slovensku. A projekt, za kterým stojí František Čuba, vyroste na severní Moravě.

To je opravdu donebevolající. Nápad senátora Františka Čuby, Holešovská firma a výsledek? Nic.

Rada kraje za 2,5 roku práce a podpory premiéra Sobotky nedokázala se zónou nic udělat. Obávám se, že nejvíce dobře placené práce bez rizika a s odměnami za které se kraj stydí, přinesla tato zóna vedení krajské společnosti Industry Servis ZK, a.s. .

Už se nelze vymlouvat na krizi a další faktory. Postavení zóny v dané lokalitě bylo obrovskou chybou. Teď už se lze jen omlouvat daňovým poplatníkům, že jejích peníze byly vyhozeny komínem. Vedení zóny se před pěti lety ohánělo citáty slavného Zlínského podnikatele. Jistě si dokážete představit, čím by se oháněl Tomáš Baťa po pěti letech takových výsledků.

Hejtman Mišák ale není Baťa. A jeho peníze to bohužel nejsou …

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

nineteen + two =