Kam kráčí Česká televize? Samý agent! Udělala ČSSD chybu? BUNKR!

Drobné postřehy z pátku a víkendu

Kam kráčí Česká televize?

Debata o poplatcích “veřejnoprávním médiím” stále pokračuje. Svým relativně zmateným stanoviskem mě překvapili Piráti (zachovat veřejnoprávní média je důležité, ale poplatky jsou špatné), čekal jsem trochu rebelství. Nepřekvapil Pavel Šafr a jeho Svobodné fórum (je to nutné, aby plebs neměl jen komerční kulturu). Tak trochu překvapila ODS, která je pro zachování poplatků a státní televize. Protože občan potřebuje “být chráněn” před oligarchou. Věřit, že “Česká” řízená politicky jmenovanými lidmi nebude politická, mi přijde naivní.

Můj názor je jasný – zrušit poplatky. Českou televizi prodat / odstátnit.  Nejlépe hned. Televizní daň je nemorální. ČT a ČRo vyberou od občanů a firem ročně deset miliard korun. Hasičský záchranný sbor dostane od státu miliard sedm. Tak jen ať občané víte, kde jsou ty priority. Dobrou poznámkou je, že by bylo dobré, aby existoval způsob jak plošně informovat populaci i v odlehlých oblastech, kam třeba komerční média signál dávat nebudou. To by mohl zabezpečit státní rozhlas s jednou frekvencí, pouštět do éteru klasickou hudbu a v případě nouze tam opakovat životně důležité informace. Místo 10 miliard by to stálo 250 miliónů korun (odhad na základě rozpočtu ČRo).

Všude samý agent!

Europoslanec Pavel Svoboda označil lidi, kteří mají pocit, že Evropské byrokracie je mnoho, za agenty Kremlu.

svoboda2No a na to lze odpovědět jen obrázkem.10353627_1427755267465987_4783015488923020955_n

Podle něj je v EU byrokracie malá oproti členským zemím. Evropských úředníků je totiž “jen” 170 000, národních jsou milióny. I proto jsem pro svobodné školství. To, že pan Svoboda vystudoval základní školu, není žádnou zárukou toho, že bude umět v pravé chvíli použít operaci sčítání.

Neudělala ČSSD jednu velkou a skrytou chybu?

11067605_441077722715493_3406523150788602303_n

Demokracie je pro mnohé ultimátním argumentem. Jenže co když chceme, aby nám to vyšlo jak chceme? Zavedeme kvóty. A 40% kvóty pro “opačné pohlaví” na kandidátkách má nyní ČSSD ve stanovách.

1) Tímto jim navrhuji, aby rovnou provedli změnu zkratky na ČSS – Česká sociální strana. Vnitrostranickou demokracii právě spláchli do toalety. Moc sociální, když si důsledně rozebereme, co slibují, také nejsou. Takže možná ČS – Česká strana by také šlo. Problémem může být, že ČSSD je velmi pro eurounijní, takže česká by mohlo vadit. Takže prostě Strana. To zní dobře. A mohlo by jim přinést nových členů z řad KSČM. Ti jsou přeci zvyklí poslouchat Stranu.

2) Jakou ale možná udělali chybu? ČSSD je strana, kterou prý volí více žen než mužů. Paradoxně ženy nijak ženy na kandidátkách nepreferují, spíše naopak. Takže tím, že bude na kandidátce zcela nedemokraticky tolik žen, možná velkou voličskou skupinu ČSSD spíše odradí. Uvidíme.

Myslím, že většina žen pro kvóty není, což hezky vyjádřila Tereza Sladkovská, pražská místopředsedkyně Svobodných.

TerkaSladkovská

 

V každém případě, mužským kandidátům ČSSD posílám kraťoulinké video. 🙂

Svět jde pořád dopředu, ale …. BUNKR v lese!

Je pořád bomba věc. Bez ohledu na všechny iSrandy a Minecrafty. Pravda, je to bunkr na ochranu proti zombíkům. Indiáni se už tolik nevyskytují …

BunkryVLese

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

5 × one =