Příspěvky

Narozeninový krajský sněm Svobodných

V pondělí odpoledne se v prostorách hotelu Baltaci ve Zlíně sešli členové a příznivci Svobodných na prvním krajském sněmu letošního roku.

Jednání zahájil předseda zlínského krajského sdružení Jan Ištvánek, který na úvod zhodnotil výsledky podzimních komunálních voleb: „Celkově jsme nedopadli moc slavně. V kraji jsme získali 9 mandátů, velkým úspěchem však bylo naše vítězství v Ostrožské Nové Vsi. Vezměme si ponaučení a jděme dál.“

Sněmu se zúčastnil i místopředseda Svobodných Tomáš Pajonk, který informoval o plánech týkajících se nadcházejících krajských voleb 2016. „Mám ambiciózní cíl, a to tyto volby vyhrát. Musíme fungovat jako tým, jeden přihraje a druhý dá gól.“ Představil nám zvoleného volebního manažera Marka Štěpána, který se už od ledna maximálně věnuje přípravám, a již nyní jsou vidět první výsledky. Podrobně seznámil všechny přítomné se svým plánem a cítí, že jsme na dobré cestě k úspěchu.

Vzhledem k ukončení členství jednoho z krajských místopředsedů proběhla v uplynulých dnech možnost se o tento post ucházet. Přihlásili se dva kandidáti, Jiří Procházka a Radim Lecián. Oba se nám na sněmu představili a řekli, co je k jejich kandidatuře vedlo. V současné době probíhají elektronické volby a již brzy se dozvíme výsledek.

Sněm byl předsedou krajského sdružení zakončen pozitivně: „Děkuji všem za účast. Musím říct, že za poslední dva měsíce mám pocit, že nabíráme správný směr a chytáme vítr do plachet.“

Rozloučení s prázdninami

Poslední prázdninový den proběhla v parku u zámku Kinských ve Valašském Meziříčí akce „Rozloučení s prázdninami“, kterou pořádalo místní sdružení Svobodných.

Rodiče mohli spolu se svými ratolestmi přivítat nový školní rok ve velkém stylu. Na prvních 40 dětí čekala cukrová vata zdarma. Ovšem ani opozdilci nepřišli zkrátka. Svobodných balónků a čokoládek bylo dost pro všechny. Rodiče měli možnost popovídat si s námi o blížících se komunálních volbách i politice obecně a na cestu dostali do ruky letáček.

Akcí nás provedl místopředseda Svobodných pan Tomáš Pajonk, který nás mimo jiné seznámil s prvními čtyřmi kandidáty do obecního zastupitelstva ve Valašském Meziříčí, tedy Františkem Veverkou, Helenou Lasztoviczovou, Davidem Kovářem a Tiborem Mičunkem. Každému z nich položil otázku, jaké jsou jejich komunální priority. Odpovědi byly jednoznačné – snížení místních poplatků, zvýšení bezpečnosti města, spravedlivé financování místních částí, zachování místních škol a podpora mládežnického sportu.

Na děti zde čekaly nejrůznější soutěže, střílení z kuší či zdobení perníčků. Pro menší děti jsme přichystali skákací hrad a trampolínu, nechyběl ani malovací koutek. Ti nejodvážnější si mohli vyzkoušet, jak se chodí ve skákacích botách, či chůzi po lanech. Největší oblibě se však těšilo malování na obličej, na které byla po celé odpoledne dlouhá fronta. Nejen holčičky, ale i kluci, pak odcházeli domů s obličejem pomalovaným dle vlastního výběru.

K tomu všemu hrála skupina QAS z nedaleké Jablůnky a vystoupily dívčí taneční skupiny. Nechyběly ani irské tance. Pro děti i jejich rodiče bylo přichystáno bohaté občerstvení. Na chuť si přišli milovníci jak slaných, tak sladkých pokrmů. Velmi oblíbené byly například medové lívance.

Navzdory nejistému počasí a přípravám na první školní den se za námi do parku přišlo pobavit mnoho lidí a my se už nyní těšíme na další akci.

_DSF7773 _DSF7747 _DSF7707 _DSF7692 _DSF7678 _DSF7625 _DSF7615 _DSF7598