Rozbíjení pokladny

Svobodní ve Zlíně zničili registrační pokladnu

Lidé, kteří v těchto dnech přišli podat daňové poznání na některý z finančních úřadů ve Zlínském kraji, mohli narazit na členy Strany svobodných občanů. Ti s podnikateli a živnostníky na úřadech diskutovali o zbytečné administrativní zátěži, kterou na ně stát klade. V té souvislosti zvolili Svobodní i originální formu protestu proti plánovanému zavádění registračních pokladen.

Svobodní se před finanční úřady v kraji postavili v úterý 31. března. Kromě diskuze s veřejností nabídli k podpisu také petici za stát bez zbytečných překážek.  „Lidé na Zlínsku chtějí pracovat, chtějí podnikat, chtějí si vydělat peníze a dobře si žít. A co na to náš stát a ministři? Jen další a další klacky pod nohy!“ uvedl místopředseda Svobodných Tomáš Pajonk, který žije a pracuje ve Zlínském kraji.

A byl to právě Pajonk, který se před Finančním úřadem ve Zlíně chopil kalače a demonstrativně rozbil jednu z registračních pokladen, kterou chce Ministerstvo financí živnostníkům v nejbližších měsících nařídit.

„Nápad, že by se mohlo všechno platit na jednom místě, že bychom si ušetřili práci, ten byl zrušen. A místo něj? Elektronická evidenci tržeb! Další komplikace pro drobné živnostníky. Do státní kasy to peníze nepřinese, podnikatelům je vezme. Poctiví budou platit dále, nepoctiví to obejdou,“ řekl Pajonk s tím, že další byrokracií žádné bohatství nevznikne.

Svobodní budou stát před finančními úřady i ve středu 1. dubna. Akce je celorepubliková, strana ji letos pořádá již potřetí.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

two − one =